I  FESTIWAL INTEGRACJI CIAŁA, DUSZY I UMYSŁU

"TU I TERAZ"
2009

26 CZERWCA - 4 LIPCA 2009 NOWE KAWKOWO

View the embedded image gallery online at:
http://www.tuiteraz.eu/pl/festiwale/archiwum#sigProId3236765189

Ideą przewodnią I Letniego Festiwalu Integracji Ciała, Duszy i Umysłu "TU I TERAZ" był przegląd różnych metod i dróg rozwoju pozwalających nie tylko radzić sobie ze stresem, ale także pogłębiać własny rozwój i ukazywać różne drogi duchowości. Zaprezentowaliśmy metody, które integrują ciało, umysł i duszę.


Zaprosiliśmy ludzi, których znamy i cenimy, aby przedstawili swoją wiedzę i doświadczenia.W Festiwalu wzięło udział ponad 30 najlepszych prowadzących z całej Polski (m.in. Wojciech Eichelberger, Ewa Foley, Olga Szwajgier, Katarzyna Miller, Beata Eckert, Wojtek Pęczek). Zaprezentowano ponad 40 różnych warsztatów i tak samo dużo - wykładów, imprez towarzyszących i bloków porannych (warsztaty 4 godz. oraz 2 godz. wykłady).

Festiwal odbył się w Ośrodku Rozwoju Osobistego i Duchowego "Tu i Teraz" w Nowym Kawkowie.

Zainteresowanych szczegółami Festiwalu zapraszamy do działów "program festiwalu 2009", "harmonogram festiwalu 2009", "prowadzący festiwal 2009"  (umieszczonych w pasku po lewej stronie) oraz do działu "galeria" na głównej stronie,  aby obejrzeć relację zdjęciową z festiwalu.

View the embedded image gallery online at:
http://www.tuiteraz.eu/pl/festiwale/archiwum#sigProId33e7c755ab

PROGRAM

I LETNIEGO FESTIWALU INTEGRACJI CIAŁA, DUSZY I UMYSŁU

"TU I TERAZ" 2009

Harmonogram festiwalu w formacie PDF

WARSZTATY:


PRACA Z CIAŁEM:

  1. warsztat „Hatha joga”, Leszek Mioduchowski
  2. warsztat „Joga Kundalini”, Sylwia Hanff
  3. warsztat „Tai – chi”, Mariusz Sroczyński
  4. warsztat „Chi kung” , Mariusz Sroczyński
  5. warsztat „Ruch autentyczny – Ciało jako medytacja”, Kama Korytowska
  6. warsztat “Body Mind Centering - Ciało jako medytacja”, Kama Korytowska
  7. warsztat „Metoda Feldenkraisa - Świadomość ciała i eksperymentowanie z ruchem jak droga do rozwoju swojego potencjału”, Jacek Paszkowski

WARSZTATY TANECZNO-ROZWOJOWE:

  1. warsztat „Niebo i Ziemia w tańcu – Living Dance Form” Joanna Łukaszewicz - Bernady
  2. warsztat „Taniec afrykański” Wojtek Pęczek
  3. warsztat „Taniec 5 rytmów”, Beata Eckert
  4. warsztat „Dance Movement Therapy - W poszukiwaniu mojego tańca czyli moich korzeni i skrzydeł”, Iza Dominko
  5. warsztat "ElementsWork- praca z żywiołami (taniec, żywioły, oddech, czakry)"., Grzegorz Pawłowski
  6. warsztat "Warsztat bębnów afrykańskich", Wojtek Pęczek

DLA ZDROWIA:

  1. warsztat „Gotowanie według 5 przemian”, Anna Romanowska
  2. warsztat „Skorzystaj z energii pożywienia - Wprowadzenie do kuchni według 5 przemian”, Katarzyna Jaszczyk – Górska

WOKALNO-MUZYCZNE:

  1. warsztat „Laboratorium głosu – Odkryj swój głos”, Olga Szwajgier
  2. warsztat "Terapia dzwiekiem mis tybetańskich", Kuba Dorosz

WARSZTATY USTAWIEŃ HELLINGEROWSKICH:

  1. warsztat „Ustawienia systemowe” (hellingerowskie), Marek Wilkirski
  2. warsztat „Ustawienia hellingerowskie. Ciało - zwierciadło Duszy - warsztat o ciele i jego spisku z Duszą i rodziną", Ewa Cyzman – Bany
  3. warsztat „Ustawienia hellingerowskie . W poszukiwaniu miłości - warsztat poświęcony związkom par i prawom, którym podlega miłość", Ewa Cyzman – Bany
  4. warsztat „Ustawienia hellingerowskie- Zapach kobiety - warsztat poświęcony kobiecości oraz dostępie do niej", Ewa Cyzman – Bany

WARSZTATY TANTRYCZNE:

  1. warsztat „Tantra związków”, Gaya i Mariusz Wiśniewscy
  2. warsztat „Tantra serca”, Gaya i Mariusz Wiśniewscy
  3. warsztat „Wędrówka bohatera”, Gaya i Mariusz Wiśniewscy

WARSZTATY ROZWOJU OSOBISTEGO:

  1. warsztat „Krąg Kobiet – Ceremonia Pełni – Ceremonia Wdzięczności”, Joanna Eichelberger
  2. warsztat „Krąg Kobiet - Kiedy Słońce było bogiem a Księżyc boginią”, Joanna Eichelberger
  3. warsztat „Integralna Praktyka Rozwojowa według metody Kena Wilbera.", Aleksander Teisseyre
  4. warsztat „Sztuka Porozumienia czyli świadoma komunikacja ze światem”, Małgorzata Jakubczak

WARSZTATY MEDYTACYJNO-ROZWOJOWE:

  1. warsztat „Budzenie energii w medytacjach Osho", Norbert Kulesza
  2. warsztat „Odkrywanie zmysłów w medytacjach Osho", Norbert Kulesza
  3. warsztat „Medytacje Osho”, Norbert Kulesza
  4. warsztat „Medytacja labiryntu”, Sylwia Hanff
  5. warsztat „INTEO – praktyka bycia obecnym”, Grzegorz Pawłowski

ANTYSTRESOWO - ROZWOJOWE:

  1. warsztat „Oddech mimo wszystko”, Wojciech Eichelberger
  2. warsztat „MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction)– program redukcji stresu za pomocą uważności opracowany przez Jona Kabat-Zinna” , Małgorzata Jakubczak
  3. warsztat „Sztuka radzenia sobie ze stresem – jak oswoić stres”, Ewa Foley
  4. warsztat „Zamień szare na złote, czyli jak wychodzić z kryzysów w związkach”, Katarzyna Miller
  5. warsztat „NLP - Czas na zmiany", Rafał Sowiński



WYKŁADY/PREZENTACJE:


PRACA Z CIAŁEM:

  1. wykład/prezentacja „Chi kung”, Mariusz Sroczyński
  2. wykład „Hatha Joga Iyengara”, Leszek Mioduchowski
  3. wykład „Tai – chi”, Mariusz Sroczyński
  4. wykład/prezentacja „Metoda Feldenkraisa - wstęp“, Jacek Paszkowski
  5. wykład/prezentacja „Body Mind Centering - Ciało jako medytacja”, Kama Korytowska

WYKŁADY TANECZNO-ROZWOJOWE:

  1. wykład „Living Dance Form – droga do siebie? Droga do różnych rzeczywistości?”, Joanna Łukaszewicz - Bernady
  2. wykład/prezentacja „Taniec 5 rytmów”, Beata Eckert
  3. wykład „Zastosowanie metody DMT ( Dance Movement Therapy- Terapii Tańcem i Ruchem) w procesie integracji ciała, umysłu i ducha”, Iza Dominko

DLA ZDROWIA:

  1. wykład "Zdrowie, rozwój, duchowość, przebudzenie", Wojciech Eichelberger
  2. wykład:„Gotowanie według 5 przemian”, Anna Romanowska
  3. wykład „Integracja duszy, ciała i umysłu w ujęciu TCM – Tradycyjnej Medycyny Chińskiej”, Tomasz Sulikowski
  4. wykład „Skorzystaj z energii pożywienia - Wprowadzenie do kuchni według 5 przemian” , Katarzyna Jaszczyk – Górska
  5. wykład „Myślenie o oczyszczaniu organizmu w teorii i praktyce w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej”, Tomasz Sulikowski
  6. wykład „Praktyka uważnego jedzenia”, Leszek Mioduchowski
  7. wykład „Wpływ emocji na funkcjonowanie narządów wewnętrznych i ich współzależność według Tradycyjnej Medycyny Chińskiej”, Anna Romanowska

WOKALNO-MUZYCZNE:

  1. wykład wokalny „Laboratorium głosu – Odkryj swój głos”, Olga Szwajgier
  2. wykład/prezentacja „Bębny – muzyka i obrzędy ludu Malinke w Afryce Zachodniej”, Wojtek Pęczek

WYKŁADY USTAWIEŃ HELLINGEROWSKICH:

  1. wykład „Ustawienia systemowe” (hellingerowskie), Marek Wilkirski
  2. wykład „Ustawienia hellingerowskie - Co blokuje umysł i serce - wykład o ojcach, ojczymach i przekonaniach, swobodzie myślenia i kochania", Ewa Cyzman – Bany
  3. wykład „Ustawienia hellingerowskie - Gdzie się podziała radość macierzyństwa", Ewa Cyzman – Bany
  4. wykład „Ustawienia hellingerowskie - W poszukiwaniu miłości – wykład poświęcony związkom par i prawom, którym podlega miłość”, Ewa Cyzman – Bany

WYKŁADY TANTRYCZNO – ROZWOJU OSOBISTEGO:

  1. wykład „Tantra serca”, Gaya i Mariusz Wiśniewscy
  2. wykład „Wędrówka bohatera”, Gaya i Mariusz Wiśniewscy

WYKŁADY ROZWOJU OSOBISTEGO:

  1. wykład „Wszystko mija, na nic nie ma gwarancji..”, Katarzyna Miller
  2. wykład „Krąg Kobiet – Ceremonia Pełni – Ceremonia Wdzięczności”, Joanna Eichelberger
  3. wykład „Krąg Kobiet - Kiedy Słońce było bogiem a Księżyc boginią”, Joanna Eichelberger
  4. wykład „Sztuka Porozumienia czyli świadoma komunikacja ze światem”., Małgorzata Jakubczak
  5. wykład/prezentacja „Wewnętrzny Dialog (Dialog z Głosem)", Kama Korytowska
  6. wykład „Kobieta zintegrowana”, Katarzyna Miller

WYKŁADY MEDYTACYJNO-ROZWOJOWE:

  1. wykład „Osho – człowiek, idea, medytacja”, Norbert Kulesza
  2. wykład „Mindfullness - Uważność jako droga suwerenności osobistej”, Małgorzata Jakubczak
  3. wykład "Integralna Praktyka Rozwojowa według metody Kena Wilbera.", Aleksander Teisseyre
  4. wykład „INTEO – praktyka bycia obecnym”, Grzegorz Pawłowski

ANTYSTRESOWO - ROZWOJOWE:

  1. wykład „Sztuka radzenia sobie ze stresem – jak oswoić stres”, Ewa Foley
  2. wykład „NLP – Życiowy sekstans - jak żyć w zgodzie ze sobą", Rafał Sowiński

INNE:

  1. wykład „Spotkanie z Terapią Homa” (Starożytną wiedzą o bioenergii) i pokaz palenia agnihotry

 

BLOK PORANNY:

  1. Medytacja poranna wdł. Osho, Norbert Kulesza
  2. Poranna Taoistyczna medytacja stojąca, Mariusz Sroczyński
  3. Medytacja poranna „Ciało jako medytacja”, Kama Korytowska
  4. Poranna medytacja z oddechem, Mariusz Sroczyński
  5. Prezentacja medytacji Osho (cykl porannych medytacji), Norbert Kulesza

 

IMPREZY TOWARZYSZĄCE:

  1. Spotkanie w tańcu” (wieczorna impreza integracyjna), Mariusz i Gaya Wiśniewscy
  2. Spektakl „Teatr Butoh”, Sylwia Hanff
  3. Koncert Zespołu City Bum Bum – muzyka Afryki Zachodniej, Wojtek Pęczek z zespołem
  4. Free Dance” – wieczór z bębnami i tańcem, Oranna Erb z zespołem
  5. Codziennie rano o wschodzie i wieczorem o zachodzie słońca – palenie agnihotry w Kamiennym Kręgu, Jarosław Bizberg
  6. pokaz filmu „What the Bleep Do We Know!?

 

INDYWIDUALNE SPOTKANIA I SESJE:

  1. Masaż (holistyczny, shiatsu, moksa, bańki chińskie), Anna Romanowska
  2. Metoda Ustawień Rodzinnych (hellingerowskich)-indywidualnie, Kama Korytowska
  3. Wewnętrzny Dialog (Dialog z Głosem), Kama Korytowska
  4. Horoskopy wedyjskie, Lakszman Kandel

Zapisz się do newslettera

Nie wysłamy spamu!